SOFT PLAY İMALATI ve TEKNOLOJİ

Soft play imalatı ve teknoloji başlıklı makalemizde soft play üretimi esnasında teknolojik ürünlerin gerekliliğinden bahsettik. keyifli okumalar.

SOFT PLAY İMALATI ve TEKNOLOJİ

Soft play alanların gelişimi son yıllarda hız kazanmıştır. Bu gelişimde talep ile birlikte teknolojinin de büyük katkısı vardır. Teknolojik gelişmelerin artması günümüzdeki birçok ürünün üretimi kolaylaştırmıştır. Önceden hayal dahi edilemeyecek ürünler günümüzde küçük dükkânlarda bile üretilmeye başlanmıştır. Bu teknolojik gelişmenin soft play imalatına da büyük katkısı olmuştur.

Soft play imalatında gün geçtikçe teknolojiye daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüz müşterilerinin talepleri hızla değişmektedir. Bu değişimin neticesinde birçok ürün ortaya çıkmaktadır. Bu ürünlerin üretimi de gün geçtikçe karmaşıklaşmaktadır. Önceden küçük soft play alanları istenirken günümüzde devasa büyüklükte soft play oyun alanları istenmektedir. Bundan dolayı da soft play üretimi aşamasında teknolojik yapının sağlam olması gerekliliği doğmaktadır.

Müşterinin bulunmasından tasarıma kadar her aşamada teknolojinin nimetlerinden faydalanan soft play üreticileri aynı şekilde üretim sürecinde de teknolojinin nimetlerinden yararlanmaktadır. Soft play alanının iskeleti yapılırken birçok farklı boyutta demire ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç neticesinde kaynak, demir kesimi gibi aletlere teknolojik ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Diğer yandan dikim işlerinde de dikiş makinaları önemli aletlerdendir. Gerek üretiminde gerekse de montajda çeşitli alet-edavat gerekmektedir.

Soft play alanların üretiminde birçok teknolojik ürüne ihtiyaç olduğundan bahsettik. Fakat bu ürünlerin bazı dezavantajları vardır. Bunların en başlıcası maliyetlerin artmasıdır. Müşteri taleplerinin değişmesi teknolojik ürünlerin üretimini arttırdığından dolayı üretici firmanın bu ürünleri tedarik etmesi gerekmektedir. Anca o ürünler olduğunda üretim yapılacağından dolayı firma için büyük öneme sahiptir. Fakat bu ürünlerin fiyatları son derece pahalı olabilmektedir. Bundan dolayı da imalatçı firmanın kâr marjı düşebilmektedir.

soft play imalatı ve teknoloji
soft play imalatı ve teknoloji

SONUÇ

Sonuç olarak soft play imalatı gün geçtikçe artmaktadır. Bu artışın temel iki nedeni vardır. Birincisi soft play alanlara olan talebin artması, ikincisi ise teknolojik gelişmeler ile birlikte üretimin kolaylaşmasıdır. Fakat teknolojik ürünlerin çoğalması ile birlikte müşteriler de daha farklı ürünler istemeye başlamışlardır. Bu istekler tekrardan yeni ar-ge çalışmalarını ve yeni teknolojik ürün gereksinimini arttırmıştır. Soft play üretiminde kullanılan bu ürünlerin fiyatları da yüksektir. Bundan dolayı soft play üreten firmaların kâr marjları düşmektedir. Bu düşüşü engellemek için en uygun yol ise yeni ürünlerin üretimini standardize etmektir. Soft play imalatı ve teknoloji arasındaki bağlantı ilerleyen zamanlarda daha güçlü gelişecektir.

Diğer yazılarımız;

Soft Play alanlar ve çocuk gelişimine katkısı

Trambolin parkı imalatı

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir