SOFT PLAY İMALATI VE İŞÇİLİK

Soft play imalatı ve işçilik arasındaki ilişkiyi işlediğimiz makalemizin içerisinde çocukların talep alışkanlıklarını da inceledik.

SOFT PLAY İMALATI VE İŞÇİLİK

Soft play alanlar günümüzün vazgeçilmez eğlence mekânları haline gelmiştir. Günümüzdeki soft play alanlar genellikle çocuklar tarafından tercih edilmektedir. Çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine katkısı olduğundan dolayı ebeveynler tarafından da beğenilen oyun alanlarıdır. Soft play alanların bu kadar beğenilmesinin bir diğer sebebi de çocukların çok kısa sürede arkadaş olmalarıdır. Günümüzde çocukların oyun alanları hızla kısıtlanmakta ve bu durum çocukları yalnızlaşmaya itmektedir. Fakat soft play alanlar sayesinde çocuklar yaşıtları ile aynı yerde oynayabilmektedirler. Bu sayede çocukların sosyal yönleri gelişmektedir. Çocukların ve ailelerinin soft play alanlara olan talebi arttıkça, soft play alanların büyüklükleri de artmaktadır.

Hızla büyüyen soft play alanların tasarımı, imalatı ve montajı da zorlaşmaktadır. Artan parça sayısı hem üretim süresini hem de montaj süresini arttırmaktadır. Bundan dolayı soft play imalatı yapan işletmeler devamlı gelişim içinde olmalıdırlar. Bu gelişimin en verimlisi ise işçilerin kalifiye olmasıdır.

SOFT PLAY İMALATI VE İŞÇİLİK ARASINDAKİ İLİŞKİ

Soft play imalatında, talepleri karşılamak için yapılan karışık tasarımlardan dolayı birçok sorun çıkmaktadır. Tasarımların büyümesi ve birçok yeni parçanın eklenmesi sonucunda üretim ve montajda vakit kayıpları artmaktadır. Bu karışıklığın artmasını engellemenin en kolay ve maliyetsiz yolu ise kalifiye ve devamlı çalışanlardır. Yani kemik ekibin uzun süre birlikte çalışması ve deneyimli olması, sorunları birlikte çözmesi sonucu sorunlar gittikçe azalacaktır. Projeler her ne kadar artarsa artsın eğer uzun soluklu bir çalışma ortamı oluşturulmuş ise geriye kalan sorunlar kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Bundan dolayı soft play üretimi yapan işletmelerin işçiliğe son derece önem vermeleri gerekmektedir.

soft play imalatı ve işçilik
soft play imalatı ve işçilik

SONUÇ

Sonuç olarak soft play çocuklar tarafından gün geçtikçe daha çok tercih edilmektedir. Çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal alanda geliştiğini gören ebeveynlerin de soft play alanlara ilgisi artmaktadır. İlginin bu kadar artması sonucu soft play imalatı yapan firmalar ürünlerini geliştirmiş ve büyütmüşlerdir. Bunun sonucunda soft play üretimi zorlaşmıştır. Çünkü büyüyen ve gelişen ürünlerin parça sayıları artmıştır. Üretimin zorlaşması firmaların uzun süre iş alamamasına yol açmaktadır. Bundan dolayı firmalar uzun iş sürelerini minimum seviyeye düşürmelidirler. Bu iş süresini düşürmenin en kolay yolu ise deneyimli ve uzun soluklu çalışanların olmasından geçmektedir. Deneyimli ve soft play alanlar üzerine birçok sorun görmüş işçiler çözümlere daha yakındırlar. Bundan dolayı soft play imalatçıları işçiliğe son derece önem verip, çalışanların uzun süreli ve etkin çalışmalarını sağlamalıdırlar.

Diğer yazılarımız;

Top havuzları ve montajı

Soft play imalatı ve teknoloji

Trambolin parkı imalatı

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir